Eurobus wyjedzie po raz ostatni

Dobiega końca wakacyjna kampania promocyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007- 2013. Eurobus – mobilne centrum informacji po raz ostatni wyruszy w trasę 23 sierpnia, tym razem odwiedzi Jasieniec.

Eurobus będzie gościł w Jasieńcu podczas Festynu nad Stawami. Podczas pikniku swoje umiejętności zaprezentuje miejscowa Strażacka Orkiestra Dęta, a wieczorem wystąpi znany z piosenki „Biały latawiec”, zespół Wawele. Dla najmłodszych przewidziano widowisko „Brzechwa Dzieciom”. Organizatorzy dla mieszkańców Jasieńca przygotowali także niespodziankę.

Specjalnie przygotowany autobus pojawił się w 17 miejscowościach na Mazowszu: w Grójcu, Wołominie, Mławie, Baranowie, Opinogórze, Grodzisku Mazowieckim, Garwolinie, Płocku, Radomiu, Izabelinie, Radzanowie, Broku, Sierpcu, Iłży, Różanie, Węgrowie i Ciechanowie. Wraz z Eurobusem podróżowała grupa ekspertów z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, która udzielała porad potrzebnych osobom zainteresowanym RPO WM 2007 – 2013 oraz rozdawała wszelkie przydatne materiały informacyjno – promocyjne. Organizatorzy akcji pomyśleli także o dzieciach, które uczestnicząc w krótkich konkursach wiedzy o Unii Europejskiej zdobywały ciekawe nagrody.

Eurobus – mobilne centrum informacji gościł nie tylko mieszkańców odwiedzanych miejscowości, ale także ich włodarzy. Burmistrzowie, wójtowie, sołtysi, członkowie rad gmin, miast, a także powiatów – wszyscy świadomi znaczenia i korzyści płynących z ubiegania się o fundusze europejskie – pojawiali się by choć chwilę porozmawiać z ekspertami, zabrać ze sobą nieco materiałów informacyjnych, a także by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Choć akcja się kończy, to jednak wnioski o dofinansowanie projektów w ramach RPO WM 2007 – 2013 można składać nadal. W pierwszej połowie czerwca ruszyły nabory wniosków w otwartych konkursach na dofinansowanie projektów mających na celu wspieranie powiązań kooperacyjnych o znaczeniu regionalnym (Działanie 1.6) i ochronę przyrody, w tym m.in. doskonalenia systemów zarządzania i monitoringu środowiska (Działanie 4.4). Od 4 sierpnia do 3 września i od 8 września do 8 października w zamkniętych konkursach bez preselekcji będzie można zgłaszać projekty dotyczące odpowiednio: Działania 1.8 – „Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie wdrażania najlepszych dostępnych technik (BAT)” i Działania 4.3 – „Ochrona powietrza, energetyka”.

Więcej informacji na temat akcji oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007- 2013 można znaleźć na stronie www.mazowia.eu

Biuro Prasowe


Moto Safety Day