Weekend z Wioślarską Czwórką Podwójną w Kołobrzegu

IMG_0593Mimo zachmurzonego nieba kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Kołobrzegu przyciągnęła szeroką publiczność. Uczestnicy pikniku mogli korzystać z licznych atrakcji oraz spotkać się ze Złotą Olimpijską Wioślarską Czwórką Podwójną z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, ambasadorami kampanii.

„PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to przede wszystkim edukacja. Podczas dwóch dni pikniku przeprowadzono pokazy ratownictwa i szkolenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 7 i 8 sierpnia w Kołobrzegu można było również otrzymać kartę ICE (In Case od Emergency/ W nagłym wypadku), która ułatwia ratownikom kontakt z najbliższymi poszkodowanego. „W ramach kampanii podjęto współpracę z ratownikami Mazurskiego i Sopockiego WOPR oraz z Falck, by wspólnymi siłami realizować szkolenia, których celem jest zmniejszenie liczby utonięć i łagodzenie negatywnych następstw wypadków nad wodą” – Anetta Stawińska, Kierownik Działu Promocji PGNiG.

Piknik i regaty „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” wiążą się z wieloma atrakcjami dla całej rodziny. Kampania w sposób szczególny dba o dzieci, które mogły w Kołobrzegu korzystać z rozrywek takich jak ścianka wspinaczkowa, wodna zorba i liczne konkursy z nagrodami. W specjalnie przygotowanej Strefie Dzieci Gazowni Koszalińskiej i Poznańskiej w trakcie całego pikniku najmłodsi brali udział w zabawach i zagadkach o tematyce bezpieczeństwa, ekologii, sportu i zdrowego trybu życia. Atrakcyjnym punktem programu były także zajęcia fitness, które przyciągnęły pod scenę wielu chętnych. Na plaży wraz z instruktorką całe rodziny ćwiczyły stretching i aerobic.

„PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Kołobrzegu gościła Złotą Olimpijską Wioślarską Czwórkę Podwójną, ambasadorów kampanii. Marek Kolbowicz, Adam Korol, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski rozmawiali z fanami i rozdali kilkaset zdjęć z autografami. „Akcja obejmuje szeroki zakres zagadnień, uczymy nie tylko szacunku do wody, ale również szacunku do przyrody, do tego co nas otacza. W Sopocie dokonaliśmy odsłony tzw. Zielonej strefy PGNiG – ogródka, który kampania pozostawia w każdym mieście, aby przypominać o jednej z głównych idei akcji – ekologii. Podobny ogródek powstał tutaj, w Kołobrzegu” – Adam Korol, ambasador kampanii.

Podczas dwóch dni pikniku publiczność bawiła się przy piosenkach w wykonaniu grupy The Talents oraz występach lalkarza, Konrada Kony Czarkowskiego, a sobotni wieczór należał do zespołu Afromental.

Nieodłączną częścią kampanii są regaty „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup”. W Kołobrzegu w klasie Delphia zwyciężyła załoga Zbigniewa Kani na jachcie „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”, zawodnicy regat zyskali kolejne punkty w Pucharze Polski. W klasie Micro zwyciężyła załoga „Toyota Łódź”.

Następny odsłona kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” już w przyszły weekend. Zapraszamy na piknik i regaty 14 i 15 sierpnia do Gdyni.


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day