Ambasadorzy „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Gdyni

14 i 15 sierpnia w Gdyni odbył się piąty piknik w ramach kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. W Trójmieście nie mogło zabraknąć ambasadorów kampanii – Złotej Olimpijskiej Wioślarskiej Czwórki Podwójnej z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Złota Olimpijska Wioślarska Czwórka Podwójna była gościem specjalnym pikniku podczas drugiego dnia – w niedzielę. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski rozmawiali z fanami, rozdawali autografy i brali udział w dekoracji uczestników regat. „Bardzo się angażujemy w tę kampanię, ponieważ niesie ona za sobą  cenne wartości, takie jak bezpieczeństwo, ekologia, aktywny i zdrowy tryb życia. „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to edukacja, wiele atrakcji, ale także niezapomniane emocje sportowe i żeglarskie” – Adam Korol.

Piknik i regaty w Gdyni przyciągnęły nie tylko miłośników żeglarstwa, ale także całe rodziny. Kampania szczególnie dba o najmłodszych, to właśnie z myślą o nich Gazownia Gdańska przygotowała Strefę Zabawy z elementami edukacji ekologicznej, zaś pomysłowy show Konrada ‚Kony’ Czarkowskiego bawił wszystkich, bez względu na wiek. Istotnym filarem kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” jest szeroko pojęta kultura wypoczynku, która obejmuje ekologię, a symbolem tego elementu kampanii są zielone ogródki pozostawiane w każdym mieście, w którym odbywa się piknik. W Gdyni „Zielona Strefa PGNiG” została odsłonięta przez Radosława Dudzińskiego, Wiceprezesa ds. Strategii PGNiG i Adama Liszkiewicza, organizatora i pomysłodawcę kampanii.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych na Plaży Miejskiej Śródmieście w Gdyni był sobotni koncert zespołu Feel. „Cieszymy się, że po raz kolejny gościmy w Trójmieście. Szacuje się, że piknik „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” i koncert zespołu Feel zgromadził na gdyńskiej plaży około 17 tysięcy osób.” – Anetta Stawińska, Kierownik Działu Promocji PGNiG – „Kampania to jednak nie tylko rozrywka, nad Bałtykiem mamy doskonałe warunki do przeprowadzenia pokazów ratownictwa i warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej, które są bardzo wartościowym elementem programu „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Szkolenia i pokazy ratownictwa w Gdyni zostały przeprowadzone przez Sopockie WOPR i Falck. Podczas dwóch dni pikniku rozdawano także karty ICE (In Case of Emergency), które znacznie ułatwiają kontakt z najbliższymi poszkodowanego.

21 i 22 sierpnia odbędzie się już szósty piknik „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Kampania przeniesie się na Mazury – do Mrągowa.

Najbliższa odsłona kampanii będzie miała szczególny wymiar, ponieważ zbiega się z rocznicą tzw. białego szkwału, który miał miejsce na Mazurach w 2007 roku i był bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia działań edukacyjnych w ramach „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”.


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day