Kolorowi pomocnicy Mikołaja

mikołaj z klaunamiW dniach 3-6 grudnia w Warszawie gościł Święty Mikołaj z Laponii. Zamiast elfów, towarzyszyli mu niezwykli pomocnicy z czerwonymi noskami – wolontariusze Fundacji „Dr Clown”.

W trakcie czterodniowej wizyty Mikołaj wraz z wolontariuszami Fundacji odwiedził kilkaset dzieci w warszawskich szpitalach. Najmłodsi pacjenci otrzymali słodkie upominki ufundowane przez firmę Cadbury-Wedel, zabawki od Fundacji „Dr Clown” i ogromną porcję śmiechu, tak skutecznego w zwalczaniu bólu i tęsknoty za rodzicami.

Całymi dniami przebrani w kolorowe stroje wolontariusze wykonywali zwierzątka z balonów na zamówienie najmłodszych pacjentów. Wszystko po to, by przynieść nieco gwiazdkowej radości tym maluchom, które nie mogły spędzić Mikołajek w domu.

W sobotę, 5 grudnia wolontariusze Fundacji towarzyszyli Świętemu Mikołajowi na Nowym Świecie, gdzie wspólnie zaprezentowali nowe, rozświetlone oblicze ulicy. Clowni rozdawali czekoladowe słodkości i przeprowadzili konkurs dla najmłodszych. Opowiedzieli też o realizowanej przez Fundację bożonarodzeniowej idei dzielenia się miłością i radością, która jest przecież także misją Świętego Mikołaja.

W tym roku Mikołaj przybył do Polski na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia Nowy Świat i firmy Cadbury-Wedel. Jego wizyta była kolejną okazją do zaprezentowania działalności Fundacji „Dr Clown”, która od ponad 10 lat pełni rolę Świętego Mikołaja w polskich szpitalach – ofiarowuje najmłodszym chwile radości i beztroski.

Więcej na www.drclown.pl.

Biuro Prasowe


Moto Safety Day