Chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu? Ogranicz niską emisję!

biogazowniaKorzystanie z nieodpowiedniego, często bardzo szkodliwego dla środowiska opału, to w Polsce problem powszechny. Ludzie nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, ogrzewają domy materiałami, które szybko się rozpalają, są tanie, ale dają mało ciepła. Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. postanowiła pochylić się nad problemem i stworzyła program „Ograniczenie niskiej emisji w gminach” rozpocznie go konferencja, która odbędzie się 17 września 2014 w Warszawie.

Podczas konferencji eksperci odpowiedzą jak skutecznie ograniczyć niską emisję bez ponoszenia dużych nakładów finansowych. Przedstawiciele samorządów lokalnych będą mogli się przekonać, że można zaoszczędzić stosując opał droższy, wytwarzający jednak znacznie więcej ciepła.

Niska emisja to wytwarzanie szkodliwych pyłów i gazów przez lokalne kotłownie oraz domowe piece grzewcze. Osoby korzystające z nich często używają jako opału substancji niedozwolonych. W sezonie grzewczym ludzie wykorzystują plastikowe śmieci, tani bardzo szkodliwy węgiel, a niekiedy także opony. Niestety przy spalaniu tych substancji wydziela się bardzo wiele szkodliwych pierwiastków, mają też niskie parametry grzewcze, co powoduje, że w miejscowościach o słabej wentylacji, ich spalanie staje się główną przyczyną powstawania smogu. Jest to zjawisko bardzo niebezpieczne dla mieszkańców ponieważ zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego oraz układu krążenia.

W wiele osób korzystających z pieców grzewczych nie wie jak szkodliwe mogą być konsekwencje ogrzewania domów z wykorzystaniem toksycznych odpadów. Zaniepokojeni tym faktem eksperci z KAPE S.A chcą zmienić sposób myślenia doprowadzić do podniesienia świadomości mieszkańców na temat skutków zdrowotnych, środowiskowych i ekonomicznych niskiej emisji.

Celem konferencji inauguracyjnej projektu jest zapoznanie opinii publicznej z problemem niskiej emisji. Podczas konferencji eksperci KAPE oraz zaproszeni prelegenci z Centrum Naukowo- Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej powiedzą o konsekwencjach niskiej emisji w gminach oraz zachęcą do powszechniejszego stosowania nowoczesnych kotłów do spalania paliw stałych. Specjalista ds. ochrony środowiska opowie o tym jak katastrofalne skutki może mieć niska emisja nie tylko dla naszego środowiska, a także dla naszego zdrowia.

Więcej informacji na stronie:

KAPE logowww.kape.gov.pl


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day