Moto Safety Day 2016

To już 11 edycja!

Termin: 20 sierpnia 2016r. godz. 11.00 – 21.00

Miejsce: Autodrom Pomorze

Prowadzący: Kuba Bielak – dziennikarz motoryzacyjny

W miejscu wydarzenia zostaną wydzielone strefy tematyczne, zaś na poszczególnych płytach oraz torach Autodromu Pomorze będą odbywały się m.in. pokazy systemów bezpieczeństwa Hondy, Enduro i Cross Country, pokazy kaskaderskie, prezentacja Monster Trucków, pokazy w zakresie sportów motorowych, bezpieczeństwo pieszych, motocyklistów, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Strefy tematyczne Partnerów:

LOTOS – Mistrzowie w pasach

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do udziału w warsztatach poprawnego zapinania pasów, doboru i montażu fotelików. Dla najmłodszych kolorowanki, puzzle i konkursy. Ekspert kampanii przeprowadzi konkurs połączony z instruktażem poprawności zapinania pasów i montażu fotelików.

Strefa Bezpieczeństwa Hondy

Tworzenie wszystkich produktów marki Honda zaczyna się od marzeń. Dotyczy to także kwestii bezpieczeństwa. Wierzymy, że najlepszym sposobem zapobiegania kolizjom jest zapewnienie kierowcy wsparcia w ich przewidywaniu. Nowoczesna technologia ADAS (Advanced Driver Assistance System Pack) wykorzystana w samochodach Honda pozwala ostrzegać kierowcę o potencjalnym zagrożeniu, a także automatycznie reagować systemom jeśli zajdzie taka konieczność. Do pakietu ADAS należą:

System aktywnego hamowania w ruchu miejskim,
System ostrzegania przed kolizją,
System monitorowania „martwego pola” w lusterkach,
System automatycznych świateł drogowych,
System rozpoznawania znaków drogowych,
System ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu,
System ostrzegania o zbliżającym się pojeździe podczas cofania.

Dealer Honda Gdynia zaprezentuje samochody ze swojej oferty: zaskakującą Hondę Jazz, komfortową Hondę CR-V oraz z rodziny Hondy Civic: dynamiczną Civic 5D, pojemną Civic Tourer, drapieżną Civic Type R. Zapraszamy na pokazy bezpieczeństwa na drodze z udziałem samochodów Honda oraz poznanie działania systemów ADAS.

Strefa egzaminacyjna PORD i PRBRD

Jeśli masz przed sobą egzaminem na prawo jazdy A może będąc kierowcą chciałbyś odświeżyć swoją znajomość przepisów ruchu drogowego? Eksperci z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, na co dzień szkolący i egzaminujący kandydatów, służą swoją pomocą. Dla najlepszych kandydatów na kierowców czekają nagrody! W tej strefie możesz uzyskać wiele informacji na temat zasad egzaminowania przyszłych kierowców. Oprócz znajomości eksperci wskażą na aspekty ekologicznej i oszczędnej jazdy.

Strefa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzy specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. Dzieci będą mogły poznawać zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym w przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Każda osoba dorosła odwiedzająca strefę będzie mogła sprawdzić swoją koordynację ruchową w specjalnych alkogoglach. Główną atrakcją strefy gędzie symulator zderzeniowy. Przedstawiciele Policji będą do dyspozycji uczestników wydarzenia, służąc wskazówkami i udzielając odpowiedzi na pytania.

Strefa ratownictwa drogowego

Motopozytywni w swojej strefie zaprezentują profesjonalne szkolenie w zakresie ratownictwa drogowego oraz przedstawią działania w ramach sekcji: motocyklowej. Tutaj spotkamy– wolontariuszy – ratowników na motocyklach. Wszyscy członkowie grupy są przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy, a część osób posiada ukończone kursy państwowe Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wykorzystując motocykle w codziennym przemieszczaniu się po drogach wielokrotnie wykazali, że największą wartością dla poszkodowanych jest szybkie dotarcie na miejsce zdarzenia i udzielenie odpowiedniej pomocy do czasu przybycia służb ratowniczych, a motocykl wraz z przeszkolonym motocyklistą świetnie się do tego nadaje. Udowadniają na co dzień, że motocyklista to nie wariat na drodze, ale dawca życia, pomocy i radości z bycia motocyklistą. Podczas wydarzenia Motopozytywni będą koordynować pokaz dotyczący ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb.

Strefa Chatenet i Edu Drift Ring

W tej strefie przekonamy się jak jeździć bezpiecznie i ekologicznie. Micro samochody francuskiej marki Chatenet są dozwolone już od 14 roku życia, przyczyniając się w ten sposób do kształtowania odpowiednich postaw na drodze wśród młodzieży. Tutaj także zostaną zaprezentowane Edu Drift Ring – edukacyjne nakładki na koła, dzięki którym każdy kierowca ma możliwość nauki prawidłowych zachowań w trakcie jazdy na śliskich nawierzchniach. Bez względu na to, czy jesteś początkującym kierowcą czy doświadczonym „królem szos” teraz możesz w łatwy i przystępny finansowo sposób doskonalić swoje umiejętności oraz poznać działanie systemów ABS i kontroli trakcji w Twoim aucie. Podczas imprezy na specjalnie przygotowanym torze techniczno-zręcznościowym odbędzie się kolejna runda DRIFTRING GYMKHANA CUP – Puchar Moto Safety Day. Zwycięzcą będzie ta osoba, która przejedzie tor autem na nakładkach EDU DRIFT RING w jak najkrótszym czasie.

Strefa Integracja TY i Ja

W tej strefie zaprezentujemy auto z zamontowanym oprzyrządowaniem licencyjnym przystosowane do prowadzenia przez osobę z niepełnosprawnością. W programie także nauka wchodzenia do auta, samodzielnego pakowania wózka, pokaz jazdy, a także jazdy testowe autem z ręcznym gazem i hamulcem. Gościem będzie Marcin Racinowski, który jest od lat organizatorem imprez sportowych osób z niepełnosprawnością w Kołobrzegu, podczas Festiwalu prowadzi zajęcia z aktywnej rehabilitacji, porusza się na wózku. Żona jest jego opiekunem i pomaga w przeprowadzaniu aktywności.

Bezpieczne Miasteczko

Urząd Transportu Kolejowego oraz Straż Ochrony Kolei i PKP Polskie Linie Kolejowe utworzą „Bezpieczne Miasteczko”, w którym można będzie sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i obejrzeć narzędzia wykorzystywane przez służby. Starszym uczestnikom proponujemy wzięcie udziału w quizach i konkursach z nagrodami, a najmłodszych zapraszamy do kącika z kolorowankami. Straż Ochrony Kolei zaprezentuje mobilne centrum monitoringu oraz sprzęt znajdujący się na wyposażeniu SOK.

Strefa bezpieczeństwa w sportach motorowych

Adventure Team – Spotkanie z Mistrzami Polski !

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze modele Husqvarna Motocross oraz Enduro z rocznika 2017, będzie także możliwość ich przetestowania. Ponadto będzie można wykonać jazdę próbną na motocyklu Husqvarna Supermoto 701. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania z mistrzami Polski Cross country oraz Enduro – Sylwestrem Jędrzejczykiem oraz Mirosławem Kowalskim, a także innymi zawodnikami Adventure Team. Będzie także możliwość zaprezentowania jazdy na motocyklach crossowych. Podczas wydarzenia odbędzie się także pokaz motocrossowy w formie wyścigu.

Pokazy kaskaderskie z Moto Circus Show !

Wkrocz w świat niezwykłych pokazów kaskaderskich. Zobacz mrożące krew w żyłach akrobacje samochodowe, , kontrolowane poślizgi oraz inne widowiskowe akcje. Zobacz na własne oczy to, co do tej pory obejrzeć można było tylko w filmach akcji. Odkryj Moto Circus Show!

American Monster Truck Moto Show

Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję by zobaczyć na żywo akrobacje samochodowe w wykonaniu międzynarodowej grupy kaskaderów ze specjalnym pokazem American Monster Truck Motor Show. Dla osób chętnych szansa na przejażdżkę z kierowcą – kaskaderem na bocznych kołach.

Supermoto w wersji pit bike !

Podczas tegorocznej edycji zapewnimy uczestnikom niezapomniane przeżycia związane z motosportem w nieco mniejszej skali. Nowa dysycyplina supermoto w wersji pit bike podbija polskie tory. Od tego roku jest to kategoria w której nawet 12 latkowie mogą zdobyć licencje zawodniczą,a pod egidą PZM odbywa sie Puchar Polski w tej wlasnie kategorii. W wyścigach udział biorą całe rodziny od nastolatków, po … dziadków, a także doświadczeni zawodnicy z dużych motocykli. Na Pomorskim autodromie będzie okazja zobaczyć widowiskową i zacięto jazdę na pitach, ale także każdy będzie mógł spróbować własnych sił na małych- ale zadziornych- dwóch kółkach.

Polski Związek Motorowy i Automobilklub Morski

W tej strefie spotkamy m.in. Wiktora Borowiaka, zdobywcę Pucharu Polski w kat. Rotax Max DD2 2014, Wicemistrza Polski w kat. Rotax max DD2 2014, zwycięzcę 6 rund zawodów rangi Mistrzostw Polski., który zaprezentuje pokaz profesjonalnej jazdy na torze kartingowym.

W programie wydarzenia m.in.

LOTOS – Mistrzowie w pasach
Prezentacja systemów bezpieczeństwa w samochodach Honda
Pokaz partnerstwa na drodze
Pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb
Nauka ratowania życia
Mobilne miasteczko ruchu drogowego
Prezentacja mobilnego centrum monitoringu
Bezpieczny motocyklista
Bezpieczeństwo w sportach motorowych – spotkania z Mistrzami
Runda pucharowa Moto Safety Day
Wyścigi supermoto w wersji pit bike
Pokazy motocrossowe w formie wyścigów
Pokazy kaskaderskie
Prezentacja Monster Trucków

Symulator zderzeniowy, alkogogle, konkursy z nagrodami, całodzienne atrakcje
Strefa cateringowa – m.in. Food Trucki
Konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

Wszystkie elementy imprezy zostaną podkreślone przez odpowiednią oprawę muzyczną oraz koncert wieczorny w wykonaniu Tomasza Dolskiego, utalentowanego skrzypka, finalisty Must be the music oraz Ewy Dolskiej.

Na scenie odbywać się będą m.in.:

pokaz prawidłowego montowania fotelika w samochodzie
szkolenie w zakresie ratowania życia
konkursy wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. dla motocyklistów
konkursy Partnerów
ogłoszenie zwycięzcy Pucharu Moto Safety Day
rozmowy edukacyjne z ekspertami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Pomysłodawca i organizator: Link PR

Patronaty Honorowe:

Pan Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa

Pan Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

PKP PLK S.A.

Gmina Pszczółki

Partner Główny:

Grupa LOTOS S.A.

Honda Gdynia

Polska Izba Ubezpieczeń

Współpraca:

Adventure Team

Koszalińskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne

Urząd Transportu Kolejowego

Straż Ochrony Kolei

Bezpieczny przejazd

Chatenet

EduDrift

Hotel Gregor

American Monster Truck

Moto Circus

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych

Kulikowisko.pl

Motopozytywni

Polski Związek Motorowy

Automobilklub Morski

Falck

Wielton S.A.

Krajowe Centrum BRD

Patronat medialny:

Radio Gdańsk

Dziennik Bałtycki

Magazyn Flota

Motofakty.pl

SpeedLadies

Motocyklistki wawa

Biuro Prasowe


Moto Safety Day