Podpisanie umowy z Inżynierem Projektu

2 sierpnia została podpisana umowa z Inżynierem Projektu. Nadzór nad budową nowego toruńskiego mostu wraz z drogami dojazdowymi będzie sprawować konsorcjum firm DHV POLSKA Sp. z o.o. i DRO-KONSULT Sp. z o.o.

Zwycięskie konsorcjum wyceniło swoją ofertę na 4 706 760 zł. Do zadań Inżyniera Projektu należy m.in. nadzór inwestorski, rozliczanie budowy, a także monitoring i kontrola wykonania robót pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i czasowym oraz sprawozdawczość.

– To dla nas prawdziwe wyzwanie, które w ramach naszych obowiązków zrealizujemy jak zwykle sprawnie i z najwyższą dbałością o interesy Zleceniodawcy – miasta Torunia,  jego społeczności oraz w zgodzie z wymaganiami środowiska naturalnego – zapewnia Grzegorz Grobelny, członek zarządu DHV. – Zdajemy sobie sprawę, że zanim most zacznie służyć lokalnej społeczności
i turystom, należy najpierw we właściwy sposób zadbać o przygotowanie elementów konstrukcyjnych i infrastruktury drogowej, a także zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Toruński most to dla nas projekt prestiżowy.

Konsorcjum firm DHV i Dro Konsult pokonało w przetargu konkurentów m.in. z Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Ukrainy. Umowa zostanie zawarta na 36 miesięcy, podczas których Inżynier Projektu będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę i odpowiednie zaplecze technologiczne i kadrowe, zgodne z wymaganiami, które musieli spełnić wszyscy kandydaci na to stanowisko.

– Nasza firma powstała w 1917 roku. – mówi Grzegorz Grobelny. – Obecnie jesteśmy jedną
z największych na świecie firm
konsultingowych, zatrudniającą ponad 5000 konsultantów, ekspertów, inżynierów i techników z wszystkich branż. Dla toruńskiej inwestycji szczególnie istotne jest nasze doświadczenie: prowadziliśmy nadzór nad budową największej do tej pory przeprawy łukowej w Polsce – mostu przez Wisłę w Puławach.


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day