Kampania Kryształ Przyszłości

Kategorie w ramach projektu:

Interaktywna wystawa multimedialna Politechniki Warszawskiej

 Czochralski_6

„Od monokryształu  Jana Czochralskiego do grafenu”

Kampania promocyjno – informacyjna, związana z upowszechnianiem wśród opinii społecznej wiedzy na temat wystawy „Od monokryształu Czochralskiego do grafenu” oraz osiągnięć prof. Jana Czochralskiego i współczesnych polskich naukowców w dziedzinie technologii materiałowej.

Cele kampanii:

  • Ukazanie postaci prof. Jana Czochralskiego jako naukowca, który wniósł niezaprzeczalny wkład w budowę cywilizacji;
  • Przybliżenie sensu odkrycia prof. Czochralskiego ze wskazaniem szerokiego wachlarza technologii i gałęzi techniki, które do dziś czerpią z jego odkrycia;
  • Wskazanie osoby prof. Czochralskiego oraz jego dorobku naukowego jako powodów do dumy narodowej;
  • Szeroki proces edukacyjny społeczeństwa, szczególnie jego najmłodszych członków,  w tym przybliżenie społeczeństwu wybitnych osiągnięć polskich naukowców w dziedzinie technologii materiałowej; od zastosowań półprzewodników krzemowych, półprzewodników wykorzystywanych w detektorach podczerwieni,  polski monokryształ GaN- podstawę „niebieskiej optoelektroniki”, po wielkie osiągnięcie w postaci grafenu.

Hasło promujące wystawę:

 

01_Krysztal_Logo_Pelna_pantone_cmyk_prevKryształ Przyszłości

Idea wystawy:

Wystawa „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu przybliży najistotniejsze informacje na temat Jana Czochralskiego, kryształów, metod ich otrzymywania, jak również tematyki grafenu i jego zastosowaniom. Będzie także okazja do zaprezentowania  znamienitych osiągnięć polskich technologów materiałowym. Atrakcyjność wystawy zapewnią eksperymenty realizowane na ponad 20 interaktywnych stanowiskach przygotowanych przez studentów PW i nie tylko.

 

 

 

 

Biuro Prasowe


Moto Safety Day