Publikacje Prasowe

„Pomysł na akcję „Bezpiecznie nad wodą” powstał, gdy biały szkwał zaskoczył żeglarzy na Mazurach. W sobotę minęły trzy lata od tego wydarzenia.”

Rzeczpospolita, 23.08.2010

„W Mrągowie zakończyła się ogólnopolska kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Przez całe wakacje edukacyjna akcja prowadzona była nad polskimi akwenami w sześciu miastach: Mikołajkach, Sopocie, Polańczyku, Kołobrzegu, Gdyni i Mr ągowie. Szósty przystanek kampanii był podsumowaniem tegorocznych działań poszerzających wiedzę w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, ekologii, aktywnego i zdrowego stylu życia.”

mragowo.wm.pl, 22.08.2010

„Fani Zakopower będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć ich na żywo w Mrągowie na koncercie w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Koncert odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpiecznie nad wodą.”

Polska Puls Polski, 20.08.2010

„Biały szkwał, który 21 sierpnia 2007 roku pochłonął na jeziorach mazurskich 12 żeglarzy, był bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia akcji „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Tragiczne wydarzenia sprzed trzech lat nadal tkwią w pamięci naocznych świadków, mimo up ływu czasu inicjatywa „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” nie wygasła.”

wiadomosci.onet.pl, 18.08.2010

„Podczas regat w ramach kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” załoga Zbigniewa Kani zdobyła tytuł Mistrza Polski w klasie Delphia 24 One Design. Emocjom sportowym towarzyszyły liczne atrakcje przewidziane dla uczestników pikniku i regat „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”.

cosiestalo.pl, 17.08.2010

„Podczas pikniku PGNiG „Bezpiecznie nad wodą” na śmiałków przy ergometrach wioślarskich czekali Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol. I kto chciał, mógł się z nimi ścigać.”

gdynia.naszemiasto.pl, 16.08.2010

„Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Zaplanowano dla nich specjalną strefę zabawy, gdzie spotkają między innymi lalkarza Konrada Czarkowskiego”

Polska Dziennik Bałtycki, 13.08.2010

„Mimo zachmurzonego nieba kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą w Kołobrzegu przyciągnęła szeroką publiczność. Uczestnicy pikniku mogli korzystać z licznych atrakcji oraz spotkać się ze Złotą Olimpijską Wioślarską Czwórką Podwójną z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, ambasadorami kampanii.”

sport.wp.pl, 10.08.2010

„Dwudniowy piknik stał się okazją do prowadzenia szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Edukacyjną część imprezy poprowadzili ratownicy Sopockiego WOPR.”

Kurier Szczeciński, 09.08.2010

„W sobotę o godzinie 11 na plaży centralnej w Kołobrzegu rozpocznie się dwudniowy piknik czwartej już edycji „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Gwiazdami imprezy będą ambasadorowie kampanii – złota olimpijska wioślarska czwórka podwójna z igrzysk olimpijskich w Pekinie: Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski.”

Głos Koszaliński, 07.08.2010

„Kampania PGNiG Bezpiecznie nad wodą gościła podczas ostatniego weekendu na południu Polski, w Polańczyku. Nad Jeziorem Solińskim odbył się piknik ekologiczny połączony z koncertami piosenki żeglarskiej, aukcja charytatywna i kolejna edycja regat.”

Nowe Podkarpacie, 04.08.2010

„17 i 18 lipca w Polsce utonęło ponad 50 osób. Te alarmujące statystyki potwierdzają wagę i potrzebę kampanii takich jak PGNiG Bezpiecznie nad wodą.”

Gazeta Chłopska, 01.08.2010

„W weekend szykuje się nie lada gratka dla miłośników żeglarstwa i szant. Od piątku do niedzieli w Polańczyku wielki piknik PGNiG Bezpiecznie nad wodą i regaty z komentarzem na żywo.”

nowiny24.pl, 30.07.2010

„Kampania PGNiG Bezpiecznie nad wodą rozszerzyła w tym roku zakres swojej działalności o południowe tereny Polski. Główną ideą kampanii jest bezpieczeństwo nad wodą, nad Jeziorem Solińskim Falck i WOPR przeprowadzą pokazy ratownictwa, uczestnicy pikniku będą mogli również wziąć udział w szkoleniach pierwszej pomocy przedmedycznej i otrzymać kartę ICE (In Case of Emergency/ W nagłym wypadku).”

aktywni.pl, 28.07.2010

„Wartości edukacyjne kampanii PGNiG Bezpiecznie nad wodą połączone są z dobrą zabawą dla całej rodziny. Przed najbliższym piknikiem w Polańczyku, który odbędzie się 31 lipca i 1 sierpnia, na stronie Facebook kampanii został zorganizowany konkurs tematycznie związany z programem imprezy.”

jachting.pl, 24.07.2010

„Program imprezy, która w ramach kampanii PGNiG Bezpiecznie nad wodą w miniony weekend odbywała się na plaży przy sopockim molu, obfitował w moc wydarzeń. Ci, którzy pojawili się na pikniku, mogli nie tylko przyjrzeć się zmaganiom sportowców czy ratowników, ale również sprawdzić własną kondycję. Do dyspozycji mieli trenażer windsurfingowy i wioślarski.”

Dziennik Bałtycki, 20.07.2010

„Gratką dla miłośników żeglarstwa były regaty Żeglarskiego Pucharu Polski PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup. W Sopocie zwyciężyła załoga Zbigniewa Kani na jachcie PGNiG Bezpiecznie nad wodą, zawodnicy regat zyskali kolejne punkty w Pucharze Polski.”

wiatr.pl, 19.07.2010

„Piknik i regaty w Sopocie miały szczególne znaczenie, w wakacyjny weekend 17 i 18 lipca w Polsce utonęło ponad 50 osób. Te alarmujące statystyki potwierdzają wagę i potrzebę kampanii takich jak PGNiG Bezpiecznie nad wodą.”

malemen.pl,  17.07.2010

„17 i 18 sierpnia w Sopocie w ramach kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą 2010” odbędą się regaty „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup 2010” i drugi już piknik na temat bezpieczeństwa nad wodą, ekologii, sportu i zdrowego stylu życia”

Onet.pl, 14.07.2010

„Przez dwa dni Mikołajki gościły uczestników regat i pikniku z cyklu imprez PGNiG Bezpiecznie nad wodą. Wioska Żeglarska była miejscem rozpoczęcia trzeciej edycji tego ogólnopolskiego programu edukacyjno-sportowego.”

Dziennik Elbląski, 05.07.2010

„3 lipca w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach nad jeziorem Śniardwy rozpocznie się trzecia edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego – „PGNiG Bezpiecznie nad wodą 2010.””

Gazeta Olsztyńska, 01.07.2010

„Bezpieczeństwo, dbanie o zdrowy styl życia i promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu – to są cele strategii naszej firmy’ – mówi Sławomir Hinc z PGNiG. Rusza trzecia edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego ‚PGNiG Bezpiecznie nad wodą”.

sport.pl, 24.06.2010

„Podczas spotkania przedstawiono najważniejsze cele kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”, która rozpocznie się 3 lipca w Mikołajkach. O niesłabnącej popularności akcji świadczy duże zainteresowanie mediów oraz obecność wielu znamienitych osobistości życia publicznego. Konferencję poprowadzili Agnieszka Cegielska i Paweł Pochwała.”

sport.wp.pl, 24.06.2010

„Zbliżają się wakacje i wielu młodych Polaków będzie odpoczywać nad wodą. Czy potrafią zachować się tak, by nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwo? Badania społeczne dotyczące sposobu, w jaki młodzi Polacy wypoczywają nad wodą wskazują na dużą potrzebę edukacji. Aspekt ten dotyczy zarówno umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, jak i bezpiecznego oraz proekologicznego zachowania się nad wodą. To zaś z kolei związane jest z szeroko pojętą kulturą wypoczynku.”

rynekturystyczny.pl, 24.06.2010

Biuro Prasowe


Moto Safety Day