W Kurorcie Lądek – Zdrój ruszył pilotażowy program w ramach
projektu e- Kotlina Kłodzka !

Projekt wpisuje się w strategię rządową dokumentu „Krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych”, który jest zbiorem obowiązków, jakie na państwa członkowskie Unii Europejskiej nakłada Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych.
Według raportu Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska (EEA), Polska jest drugim po Bułgarii najbardziej zanieczyszczonym państwem UE. Zdaniem EEA jednym z najważniejszych aspektów jest ograniczenie emisji CO2 poprzez m.in. długofalowe działania promocyjne.
Bazując na wytycznych Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Energii, Agencja Link PR we współpracy z Fundacją Sudecka Eko Akademia opracowała cykl działań zmierzających do popularyzacji środków transportu niskoemisyjnego, a tym samym zmianę świadomości wśród społeczeństwa.
– Stan środowiska naturalnego, szczególnie w uzdrowiskach wymusza podejmowanie radykalnych działań zmierzających do ograniczenia emisji zanieczyszczeń i hałasu oraz do podejmowania nowatorskich działań w tym kierunku. Wdrożenie projektu ekologicznego na terenie uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej, wybierając Kurort Lądek – Zdrój jako miejsce stworzenia wzorcowej Gminy Uzdrowiskowej to doskonałe wpisanie się w naszą misję i strategię – mówi Burmistrz Lądka – Zdroju – Roman Kaczmarczyk.
W pierwszym etapie programu odbywa się testowanie samochodów elektrycznych Nissan e-NV200 i Nissan Leaf przez pracowników Gminy oraz osób zatrudnionych w podległych
i współpracujących z samorządem jednostkach. W ramach najbliższych działań zaplanowano m.in. montaż stacji szybkiego ładowania – Doładuj się w Lądku, konferencję i debatę z udziałem m.in. przedstawicieli rządowych, rajd samochodów elektrycznych wraz z imprezą podsumowującą.






Znajdź nas na: