Polskie Koleje Państwowe

Kategorie w ramach projektu:

Warszawiacy jazda na scenę!

Tłumy podróżnych, kelnerka recytująca menu trzynastozgłoskowcem, indywidualny trener ruchu prowadzący zajęcia w kiosku z prasą, a na koniec podróż jakiej nie było… 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru galerie handlowe i hala główna Dworca Centralnego w Warszawie zmienią się w scenę improwizacji, a podróżni i przechodnie w aktorów oraz widzów.

27 marca br PKP SA pokaże, że wizyta na Dworcu Centralnym to nie tylko odjazdy i przyjazdy, nie tylko szybkie zakupy w odnowionych galeriach handlowych, ale także świetna zabawa i niezapomniane przeżycie. Dlatego… Wszyscy jazda na scenę!

Międzynarodowy Dzień Teatru na Dworcu Centralnym składać się będzie z dwóch części. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 18:00. Złożą się na nią scenki improwizowane przez aktorów Teatru Wolandejskiego. Zobaczyć będzie je można w niektórych galeriach handlowych dworca: Północnej, Południowej, Wschodniej i Środkowej.

Każda osoba, która weźmie udział w „grach improwizacyjnych” otrzyma od aktorów bilet-zaproszenie na Wielki Finał oraz upominek od sklepów znajdujących się w galeriach. Druga część, czyli Wielki Finał, rozpocznie się po godzinie 18 w hali głównej Dworca Centralnego. W specjalnie zaimprowizowanym przedziale aktorzy będą przedstawiać zabawne sytuacje znane z życia podróżnych.  O tym kim jest postać wsiadająca do „przedziału” i o czym będzie scenka w dużej części będą decydowali widzowie.

We wszystkich formach improwizacji aktorzy stworzą dialog i akcje, których aktywnymi uczestnikami  stanie się publiczność. Nieprzewidywalna natura takiego występu nada mu niepowtarzalny komediowy ton. Nie inaczej będzie podczas akcji  „Jazda na scenę!”. Podróżni zmienią się w teatralną publiczność, a co za tym idzie w autorów i aktorów improwizowanego teatru.

 Teatr Wolandejski: www.wolandejski.pl

Biuro Prasowe


Moto Safety Day