Multimedialna wystawa „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” już na Śląsku!

Już 7 kwietnia wystawa zagości na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Fizyki
w Katowicach, potrwa do 12 kwietnia. 

LinkPR_Krysztal_Plakat_LPR3_12W drugiej połowie marca na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się multimedialna wystawa „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Stanowiska z eksperymentami zostały przygotowane przez studentów, przy współpracy instytucji zaangażowanych w projekt. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności, przede wszystkim uczniów
i nauczycieli.

W dniach 7 – 12 kwietnia ekspozycja wystawy będzie miała miejsce w Instytucie Fizyki  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Uniwersytecka 4. Godziny otwarcia wystawy: 10.00 – 16.00.

W dn. 7 kwietnia  o godz. 12.00 odbędzie się jej oficjalna inauguracja z udziałem m.in. władz miasta, uczelni oraz mediów. Wystawa będzie dostępna dla szerokiej publiczności, w tym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Głównym celem wystawy jest przybliżenie osiągnięć Profesora Jana Czochralskiego, jego dokonań oraz osiągnięć polskiej nauki w dziedzinie technologii materiałowej, a także ukazanie ogromnego potencjału przemysłu elektronicznego, w tym grafenu.

Na około 20 stanowiskach studenci Uniwersytetu Śląskiego będą wykonywać eksperymenty. Wyeksponowane zostaną m.in. kryształy o ogromnych rozmiarach, radiomikroskop Czochralskiego, szybki laser wykorzystujący struktury grafenowe.

W dn. 12 kwietnia o godz. 15.00 odbędzie się  konkurs, do wygrania nagroda główna –

zestaw słuchawkowy bluetooth sieci Plus, zaś codziennie co 1.5 godziny będzie losowanie pendriva.

Szczegółowe informacje na temat wystawy znajdą się na stronie www.czochralskipw.pl

Kontakt dla mediów:

Jerzy Jarosz                                        Barbara Krastiłow

tel. 32 359 11 70                                   tel. 22 356 19 11

tel. kom. 501 329 780                           tel. kom. 607 757 055

e – mail: Jerzy.Jarosz@us.edu.pl          e – mail: basia@linkpr.pl

Biuro Prasowe


Moto Safety Day