MOTORóżowi 2012

Kategorie w ramach projektu:

MOTORóżowi…. piersi w trasie!

W Warszawie odbył się pierwszy w Polsce i zarazem największy przejazd kobiet kochających swoje motocykle i… swoje piersi. Akcja odbyła się pod hasłem „Jedziemy z Atrium” i miała na celu zaangażować wsparcie działań związanych z profilaktyką raka piersi.

Dlaczego MOTORóżowi?

Znakiem rozpoznawczym akcji jest przejazd kobiet na motocyklach w różowych kamizelkach. O wsparcie poprosiliśmy również Panów by podkreślić jak niezwykle ważna w walce z chorobą jest rola partnerów i osób bliskich.

 Jedziemy z ATRIUM!

Tegoroczna trasa i hasło przejazdu były nieprzypadkowe. Akcja towarzyszyła bowiem „Kampanii na rzecz walki z rakiem piersi Estée Lauder Companies” i działaniom centrów handlowych należących do grupy kapitałowej Atrium European Real Estate, zaangażowanej w tę kampanię. W Warszawie były to: CH Atrium Promenada, CH Atrium Reduta i CH Atrium Targówek.

Jaki przebiegała tegoroczna akcja?

13 października od godz. 09.30 – do 10.00 motocykliści spotkali się na parkingu CH Atrium Promenada ul. Ostrobramska 75c. Panie założyły różowe kamizelki,  a Tomasz Kulik, instruktor doskonalenia techniki jazdy oraz Rafał Pyza z Motoakademii przekazali wytyczne na temat profesjonalnego i bezpiecznego przejazdu. O godz. 10.15 ruszyliśmy do CH Atrium Reduta, Al. Jerozolimskie 148 i przejechaliśmy wokół Centrum rundę honorową. Następnie ruszyliśmy do CH Atrium Targówek, ul. Głębocka 15 (przy Trasie Toruńskiej). Pod wejściem głównym zaparkowaliśmy nasze motocykle i delektowaliśmy się aromatyczną kawą, którą ugościł nas Sklep Tchibo.

Co dalej?

O godzinie 12.00, wewnątrz Centrum miało miejsce oficjale otwarcie weekendowej, edukacyjno – informacyjnej imprezy. Ania Jackowska, jedna z uczestniczek naszego przejazdu i jednocześnie znana podróżniczka motocyklowa opowiedziała o swoich doświadczeniach podczas samotnych podróży, które zrealizowała na kilku kontynentach. Przez cały dzień wszystkie Panie mogły spotkać się z ekspertami ze Stowarzyszenia Amazonki, skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych dotyczących profilaktyki raka piersi oraz uzyskać porady na temat makijażu, także motocyklowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ten wyjątkowy dzień i wsparcie jakiego udzieliliście akcji MOTORóżowi.

Do zobaczenia za rok!

Biuro Prasowe


Moto Safety Day