Otwarcia 3 stacji zostają odwołane ze względu na działania prewencyjne w naszym kraju – w aspekcie koronawirusa. Nowe terminy wydarzeń zostaną wskazane wkrótce.
Oficjalne otwarcie kolejnych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Bolkowie, Radkowie i Wambierzycach 12 – 13 marca – w ramach e-Sudety!
Kolejne trzy miejscowości dołączyły do sieci stacji ładowania w Sudetach. Za montaż stacji odpowiada PGE Nowa Energia. To już dziewięć stacji w ramach projektu e-Sudety.
Oficjalne otwarcia stacji odbędą się 12 marca w Bolkowie na ul. Szpitalnej (parking przy Szkole Podstawowej) o godz.11.00, 13 marca w Radkowie na Parkingu przy ul. Bolesława Chrobrego o godz.11.00 oraz w Wambierzycach na parkingu przy ul. Noworudzkiej o godz. 14.00. W wydarzeniach wezmą udział m.in. władze samorządowe, przedstawiciele PGE Nowa Energia i pomysłodawca projektu e-Sudety.
W ramach zaplanowanej sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych uruchomiono już w sumie dziewięć stacji – w Lądku-Zdroju, Polanicy-Zdroju, Szczytnej, Międzylesiu, Kamiennej Górze, Dzierżoniowie, Radkowie, Wambierzycach i w Bolkowie. Są to stacje ładowania o normalnej mocy, które ładują samochody elektryczne prądem zmiennym 2 x 11 kW. Ładowanie jest obecnie bezpłatne. Kolejne stacje będą pojawiały się systematycznie; trwają uzgodnienia techniczne, także z lokalnym operatorem w aspekcie budowy przyłączy.
– Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych jest punktem wyjścia do podejmowania dalszych ważnych dla rozwoju regionu działań, w tym promocyjnych. Zależy nam, by Sudety były kojarzone jako region z czystym powietrzem, przyjazny z natury. Redukowanie zanieczyszczeń, hałasu jest procesem, ale możliwym do realizacji przy dobrej współpracy władz centralnych, samorządowych, świata nauki, biznesu i mediów – Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu e-Sudety.
– PGE Nowa Energia agreguje kompetencje w obszarze elektromobilności dla całej Grupy Kapitałowej PGE. Nasze główne zadanie to rozwój infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. Nasze stacje ładowania działają już w kilkunastu miastach. Rozwijamy także modele biznesowe w oparciu o nowe usługi, w tym między innymi carsharing. W tym celu staliśmy się większościowym udziałowcem spółki 4Mobility – Kazimierz Więcek, Prezes Zarządu PGE Nowa Energia.






Znajdź nas na: