Moto Safety Day

Kategorie w ramach projektu:

ABC Bezpieczeństwa – Moto Safety Day

Genezą ABC Bezpieczeństwa była realizacja przez Link PR ogólnopolskiego autorskiego projektu „Budujemy razem Dom Misia Ratownika”, wspólnie z Tomaszem Kammelem i Stowarzyszeniem „Dom Misia Ratownika” w 2005 r. Na terenie największych polskich miast na przestrzeni całego roku, Agencja Link PR przeprowadziła konferencje prasowe oraz koncerty charytatywne, których celem była promocja budowy Domu Misia Ratownika w Dźwirzynie koło Kołobrzegu, na rzecz dzieci poszkodowanych  w wypadkach drogowych.

Pierwsza impreza pod nazwą ABC Bezpieczeństwa odbyła się w 2006 roku w Sopocie. Zeszłoroczna, siódma edycja imprezy ABC Bezpieczeństwa w dn. 11 sierpnia pojawiła się w nowej odsłonie „Moto Safety Day”. W tym roku impreza odbędzie się 24 sierpnia.

Od samego początku projekt wspierają najważniejsze instytucje w Trójmieście: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Amber One oraz Lotos. Wiele firm wspiera projekt zarówno merytorycznie, jak i finansowo, angażując się w działania na rzecz bezpieczeństwa.

Moto Safety Day – 24 sierpnia w Sopocie!

Już po raz ósmy spotkamy się na wyjątkowej, motoryzacyjnej imprezie edukacyjnej Moto Safety Day. W tym roku także nie zabraknie atrakcji i ciekawych gości. Zapraszamy!

Głównym celem wydarzenia jest przekazywanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Staramy się przekazywać ją w jak najatrakcyjniejszej formie, tak by każda z osób odwiedzających teren imprezy znalazła coś dla siebie. Plac Zdrojowy przy sopockim molo podzielony zostanie na moto strefy, które z pewnością zainteresują zarówno fanów motoryzacji, jak i najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Imprezę poprowadzi Kuba Bielak

Strefy i atrakcje (14.00 – 20.00)

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to jeden z najważniejszych aspektów odpowiedzialności społecznej Grupy LOTOS. Strefa przygotowana przez firmę będącą ambasadorem bezpieczeństwa drogowego na Pomorzu będzie więc pełna atrakcji dla najmłodszych. Dorośli zaś będą mogli porozmawiać ze słynnymi polskimi rajdowcami (Michał Kościuszko, Kajetan Kajetanowicz) na temat sportów motorowych i wpływu techniki na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jak co roku Grupa Lotos przygotowała wiele konkursów z nagrodami.

 Precyzyjna Szkoła Jazdy i Ecodrivingu

W tej strefie, wykonując specjalny test każdy uczestnik będzie mógł nie tylko udowodnić umiejętność jazdy precyzyjnej na czas, ale także pokazać swój stosunek do ekologii. Będzie również okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, także w zakresie ekologii.

 Bezpieczna autostrada

Koncesjonariusz AmberOne – Autostrada A1, Gdańsk Transport Company, wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkej Policji w Gdańsku stworzą specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. Dla tych pierwszych Policja przygotuje miasteczko rowerowe oraz tor przeszkód. Z kolei kierowcy otrzymają od AmberOne materiały informacyjne na temat zasad bezpieczeństwa panujących na autostradzie.

 Strefa egzaminacyjna

Zastanawiasz się, czy zdasz prawo jazdy na nowych zasadach? Eksperci z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, na co dzień szkolący i egzaminujący kandydatów, sprawdzą próbnie Twoją wiedzę. Będzie przy tym dużo zabawy, a także atrakcyjne nagrody.

Motocyklowe Pogotowie Ratunkowe

W tej strefie, o swoich akcjach opowiedzą Ratownicy Motocyklowego Pogotowia Ratunkowego z Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. Będziesz mógł także przyjrzeć się z bliska wyjątkowym motocyklom ratującym życie.

 Motory, skutery, rowery

W specjalnej strefie, wspólnie z Tomaszem Kulikiem, instruktorem doskonalenia techniki jazdy motocyklem, założycielem „Kulikowisko.pl” oraz przedstawicielami KTM Shop z Trójmiasta, będziesz mógł  zapoznać się z najnowszymi modelami motocykli, skuterów oraz rowerów. Nasz ekspert doradzi także jak jeździć bezpiecznie oraz ekonomicznie. Organizatorzy przewidzieli również pokazy i konkursy z nagrodami.

 Motogratka i Motofakty.pl

Chcesz kupić lub sprzedać auto? Motogratka pomoże Ci zaplanować bezpieczną transakcję. Eksperci najpopularniejszego portalu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi podpowiedzą jak formułować i weryfikować treści ogłoszeń motoryzacyjnych. Przez cały czas trwania imprezy w strefie Motogratka będziecie mogli konsultować się z naszymi ekspertami.

 Centralna strefa pokazów (14.00 – 20.00)

Strefy będą skupione po obu stronach alei głównej. Na jej środku umiejscowiona będzie centralna strefa pokazów (8 – 10 m x 30 m). Strefa ta będzie do dyspozycji Partnerów wg ustalonego wcześniej scenariusza.

Główne wykorzystanie strefy pokazów:

– Pokazy poszczególnych partnerów (pokazy ratownictwa, pokaz prawidłowo wyposażonego motocyklisty, pokazy precyzyjnej jazdy, pokazy hamowania  z wyminięciem przeszkody)

– Pazdy weryfikujące umiejętności kierowców uczestniczących w evencie

– Do większości pokazów zaproszeni zostaną VIPowie (w roli wykonawców lub komentatorów lub pasażerów)

– Pokazy Tomasza Kulika – bezpieczna i precyzyjna jazda motocyklem

Scena

Przez cały dzień strefa będzie źródłem muzyki granej na żywo przez DJa Bratosa (m.in. ambasador Puma Social Zone podczas Euro2012). Na scenie odbywać się będą także konkursy poszczególnych Partnerów.

 Ok. godziny 19.00 odbędzie się koncert zamykający imprezę,

w wykonaniu gwiazd wieczoru Tomasza Dolskiego oraz ZIBO.

 Zapraszamy na nasze strony:

www.motosafetyday.pl

oraz na profil Moto Safety Day na Facebooku!

Biuro Prasowe


Moto Safety Day