Już 7 kwietnia wystawa zagości na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Fizyki
w Katowicach, potrwa do 12 kwietnia.
W drugiej połowie marca na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się multimedialna wystawa „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Stanowiska z eksperymentami zostały przygotowane przez studentów, przy współpracy instytucji zaangażowanych w projekt. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności, przede wszystkim uczniów
i nauczycieli.
W dniach 7 – 12 kwietnia ekspozycja wystawy będzie miała miejsce w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Uniwersytecka 4. Godziny otwarcia wystawy: 10.00 – 16.00.
W dn. 7 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się jej oficjalna inauguracja z udziałem m.in. władz miasta, uczelni oraz mediów. Wystawa będzie dostępna dla szerokiej publiczności, w tym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Głównym celem wystawy jest przybliżenie osiągnięć Profesora Jana Czochralskiego, jego dokonań oraz osiągnięć polskiej nauki w dziedzinie technologii materiałowej, a także ukazanie ogromnego potencjału przemysłu elektronicznego, w tym grafenu.
Na około 20 stanowiskach studenci Uniwersytetu Śląskiego będą wykonywać eksperymenty. Wyeksponowane zostaną m.in. kryształy o ogromnych rozmiarach, radiomikroskop Czochralskiego, szybki laser wykorzystujący struktury grafenowe.
W dn. 12 kwietnia o godz. 15.00 odbędzie się konkurs, do wygrania nagroda główna –
zestaw słuchawkowy bluetooth sieci Plus, zaś codziennie co 1.5 godziny będzie losowanie pendriva.
Szczegółowe informacje na temat wystawy znajdą się na stronie www.czochralskipw.pl
Kontakt dla mediów:
Jerzy Jarosz Barbara Krastiłow
tel. 32 359 11 70 tel. 22 356 19 11
tel. kom. 501 329 780 tel. kom. 607 757 055
e – mail: Jerzy.Jarosz@us.edu.pl e – mail: basia@linkpr.pl





Znajdź nas na: