Bezpieczniejszy tydzień na pomorskich drogach?

Ostatni weekend był bardzo ważny dla bezpieczeństwa kierowców odpoczywających nad polskim morzem. Ponad dziesięć tysięcy turystów miało okazję dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa i kultury jazdy. Wszystko za sprawą imprezy motoryzacyjnej MOTO SAFETY DAY, która 11 sierpnia odbyła się w Sopocie .

Była to już siódma edycja imprezy znanej dotychczas jako „Piknik ABC Bezpieczeństwa”.
W tym roku wydarzenie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także wielu innych aspektów kultury motoryzacyjnej. Wraz z nowym wymiarem eventu pojawiła się nowa nazwa – MOTO SAFETY DAY. Sądząc po frekwencji, nowe wydarzenie przypadło wszystkim uczestnikom do gustu.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się strefa, w której „dr otoMoto”, doradzał jak weryfikować i redagować ogłoszenia motoryzacyjne w Internecie, aby transakcja przebiegła prawidłowo. Pielęgniarki rozdały tysiące recept z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z serwisów ogłoszeniowych. O swoich doświadczeniach na temat zakupu samochodu przez internet opowiedziała także Omenaa Mensah, gwiazda TVN bawiąca się    z nami podczas imprezy.

Zupełną nowością był temat bezpiecznego sfinansowania zakupu wymarzonego pojazdu przedstawiany w strefie Masterlease. Niewielu uczestników imprezy wiedziało bowiem, że    z leasingu można skorzystać także będąc osobą prywatną.

Edukacją najmłodszych uczestników ruchu drogowego zaopiekowali się animatorzy strefy „Bezpieczna droga do szkoły z Lotos” oraz przedstawiciele AmberOne Autostrady A1. Liczne quizy edukacyjne i konkursy plastyczne przyciągnęły całe rodziny. Podczas, gdy dzieci były zajęte zabawą rodzice mogli porozmawiać na temat techniki jazdy z obecnym na imprezie Michałem Kościuszko – kierowcą rajdowym Lotos Dynamic Rally Team.

Praktyczną edukację kierowców zapewnili instruktorzy Szkoły Auto Skody. Przez cały dzień prowadzili konkurs „Mistrz parkowania” weryfikujący umiejętności jazdy precyzyjnej. Dla najlepszych uczestników Szkoła ufundowała szkolenia na profesjonalnym torze pod Poznaniem.

Sporą dawkę praktycznej wiedzy otrzymali także motocykliści odwiedzający strefę KTM Shop. Tomasz Kulik, kaskader i instruktor techniki jazdy motocyklem doradzał i pokazywał jak jeździć tymi potężnymi maszynami ekonomicznie i przede wszystkim bezpiecznie. Zwycięzcy konkursów wezmą udział w szkoleniach z doskonalenia techniki jazdy na motocyklu.

Miłośnicy motoryzacji mogli przez cały dzień podziwiać piękne i luksusowe samochody Elite Circle. Nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych uczestników imprezy czuwali Policjanci
z Wojewódzkiej Drogówki. Edukację teoretyczną zapewnili instruktorzy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Charyzmatyczne prowadzenie imprezy przez Kubę Bielaka sprawiło, że każdy wziął sobie do serca rady ekspertów. Nagrodą dla wszystkich uczestników za chęć podnoszenia swoich umiejętności drogowych była wspaniała oprawa muzyczna DJa Bratosa i wieczorny koncert MROZU.

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich na przyszłoroczną edycję, która ma być jeszcze lepsza. Dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się kolejnego spotkania i chcą utrzymywać stały kontakt z gwiazdami oraz ekspertami MOTO SAFETY DAY organizatorzy stworzyli specjalny profil na Facebook’u, na który zapraszają równie gorąco!

Więcej informacji na www.motosafetyday.pl

 

Imprezę razem z nami przygotowali:

Partner Główny: OTOMOTO.PL

Partnerzy: Grupa LOTOS SA, AmberOne Autostrada A1, Szkoła Auto Skoda, Masterlease

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Współpraca: Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Mera Hotel & Spa, Kulikowisko, Motocyklowe Ratownictwo Medyczne, KTM – SHOP.PL, Elite Circle

Patroni medialni: TVN Turbo, RMF Maxxx, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl

Organizator: Link PR


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day