Wielki finał Mistrzostw i wielki sukces FAIR PLAY!

Od 8 czerwca wszyscy śledziliśmy zmagania 16 reprezentacji, które walczyły o tytuł mistrza Europy w piłce nożnej. Rozegranych zostało 31 meczów. Stadiony i strefy kibica gościły setki tysięcy fanów piłki nożnej z całego świata, a transmisje na żywo można było śledzić w ponad 200 krajach. Wszystkim sportowym spotkaniom towarzyszyła kampania społeczna „FAIR PLAY”, prowadzona przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

Kibice, którzy odwiedzili polskie Miasta Gospodarzy i spotkali się przed lub po meczu z wolontariuszami „FAIR PLAY”, otrzymywali pakiety edukacyjne z prezerwatywą, ulotki informacyjne oraz chorągiewki kibica. Ulotki rozdawane podczas kampanii zostały przygotowane w 6 językach tak, by informacje o drogach zakażenia i sposobach minimalizacji ryzyka trafiły do każdego gościa odwiedzającego nasz kraj.

Baw się dobrze w czasie piłkarskich rozgrywek, ale unikaj ryzykownych zachowań seksualnych.Jeśli podejmujesz kontakty seksualne używaj prezerwatyw.Zrób wszystko, by HIV/AIDS nie był Twoim problemem! – pod takimi hasłami Krajowe Centrum ds. AIDS prowadziło Kampanię.

 

Tak polscy, jak i zagraniczni kibice bardzo pozytywnie odnosili się do akcji, rozumiejąc wagę wyzwania, jakim jest walka z rozprzestrzenianiem się HIV/AIDS, a także doceniając starania Krajowego Centrum ds. AIDS. Dzięki przyjaznej kreacji oraz jej sportowemu charakterowi, odbiorcy kampanii „FAIR PLAY” nie czuli skrępowania, które często towarzyszy akcjom poruszającym kwestie chorób zakaźnych i życia seksualnego. Chętnie przyjmowali pakiety edukacyjne z prezerwatywą i ulotki, a także zadawali liczne pytania dotyczące akcji.

Turniej finałowy dobiegł końca, ale Krajowe Centrum ds. AIDS nie ustaje w walce z wirusem. Testy w kierunku HIV można wykonać anonimowo i bezpłatnie w punktach konsultacyjno-diagnostycznych (PKD) działających na terenie całego kraju. Pisząc na poradnia@aids.gov.pl można anonimowo skonsultować się ze specjalistą z dziedziny HIV/AIDS. W Polsce funkcjonuje również Telefon Zaufania HIV/AIDS:

801 888 448*        (22) 692 82 26

* płatne za pierwszą minutę połączenia

 

Informacje na temat Kampanii wciąż możecie śledzić na:

http://www.aids.gov.pl/kampanie/2012/


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day