Kultura motoryzacyjna w Trójmieście

W sobotę 20 sierpnia na molo w Sopocie odbył się Piknik Motoryzacyjny ABC Bezpieczeństwa 2011. Już po raz piąty to niecodzienne wydarzenie kulturalne łączące
w sobie motoryzację i bezpieczeństwo przyciągnęło tysiące uczestników.

Tematem przewodnim pikniku była kultura motoryzacyjna oraz edukacja z zakresu świadomego poruszania się po drogach. Kultura na drodze, która jako dziedzina życia społecznego przekłada się na bezpieczeństwo drogowe wszystkich uczestników ruchu.

Międzynarodowy charakter imprezie nadali obecni Ambasadorowie Programu „Lotos Optymalna Jazda”, Natasza Caban, Michał Kościuszko oraz Kajetan Kajetanowicz Podkreślali istotę kultury motoryzacyjnej w Polsce oraz o tym jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznej jazdy, nie tylko na drogach, ale też podczas rajdów. Wszyscy byli zgodni, że świadoma jazda, kultura względem innych uczestników ruchu oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązują każdego bez względu czy porusza się samochodem, motocyklem czy pieszo.

W specjalnych strefach przygotowanych przez Partnerów imprezy można było poćwiczyć znajomość przepisów ruchu drogowego, wypróbować mini tor gokartowy i miasteczko rowerowe, a także sprawdzić się na symulatorze bezpiecznej jazdy. Najmłodsi mieli okazję po raz pierwszy poczuć się jak prawdziwi kierowcy w specjalnym autochodziku. Nie zabrakło również gier edukacyjnych oraz konkursów z nagrodami.

Uczestnicy mogli również z bliska zobaczyć luksusowe samochody i motocykle oraz porozmawiać z ich właścicielami. Duże wrażenie zrobił pokaz precyzyjnej jazdy motocyklem. Merytoryczną oprawą imprezy zajął się Kuba Bielak, pasjonat motoryzacji. Jego rozmowy z kierowcami, rajdowcami, policją czy instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem drogowym niewątpliwie dały obraz obecnego stanu kultury motoryzacyjnej na polskich drogach.

DJ Bratos – reprezentant na Ibizie zadbał o klubowe rytmy podczas imprezy. Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia był koncert zespołu Golden Life, przy którym bawiły się tłumy.

Kolejny piknik ABC Bezpieczeństwa już za rok. Zapraszamy.

Partnerzy ABC Bezpieczeństwa 2011:

Grupa LOTOS S.A.

Amber One – Autostrada A1

Patronat Honorowy:

Przewodniczący Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Mieczysław Struk

Marszałek Województwa Pomorskiego

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Organizator i pomysłodawca: Agencja Link PR                             www.abcbezpieczenstwa.pl


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day