MOTOkultura i BEZpieczeństwo 2011

20 sierpnia w Sopocie przy molo odbędzie się kolejna edycja pikniku ABC Bezpieczeństwa. Spotkania z rajdowcami, pokazy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji, które będą odbywały się w ramach pikniku.

Wstępem do tegorocznego pikniku ABC Bezpieczeństwa 2011 będzie spotkanie
z mediami, na Targu Drzewnym (róg z ul. Szeroką) w Gdańsku w dn. 19 sierpnia       o godz. 11.00.
Krótkie prelekcje nawiążą do kierunków polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego Unii Europejskiej na lata 2011-2020. Towarzysząca spotkaniu wystawa zabytkowych i nowoczesnych samochodów oraz motocykli, wraz z oprawą merytoryczną Kuby Bielaka przybliży uczestnikom aspekt rozwijającej się kultury motoryzacyjnej.

W dn. 20 sierpnia o godz. 14.00 przy sopockim molo rozpocznie się kolejna edycja pikniku ABC Bezpieczeństwa. W tym roku kulturę motoryzacyjną i dobre nawyki na drodze promować będą ambasadorowie programu „LOTOS Optymalna Jazda”:

Natasza Caban – żeglarka, która opłynęła samotnie Ziemię, startująca aktualnie
w motocyklowych rajdach terenowych,

rajdowcy:

Michał Kościuszko – najbardziej utytułowany polski kierowca młodego pokolenia i jedyny Polak startujący w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC, ambasador marki Red Bull

Kajetan Kajetanowicz –  rajdowy Mistrz Polski, LOTOS Dynamic Rally Team.

Imprezę poprowadzi Kuba Bielak.

Dla uczestników pikniku przygotowano interaktywne strefy, porady ekspertów i liczne konkursy z nagrodami. W programie m.in. pokazy precyzyjnej jazdy skuterem, gokartem,  prezentacja bezpiecznego motocyklisty, elementy egzaminu na prawo jazdy kategorii A, pokazy i szkolenia pierwszej pomocy. Najmłodsi sprawdzą swoją znajomość przepisów       i umiejętności poruszania się na drogach w miasteczku rowerowym. Piknik uświetni duża dawka muzyki klubowej, którą zapewni DJ Bratos. O godz. 20:00 rockowym zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Golden Life.

Partnerzy ABC Bezpieczeństwa 2011:

Grupa LOTOS S.A.

Amber One – Autostrada A1

Patronat Honorowy:

Przewodniczący Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Mieczysław Struk

Marszałek Województwa Pomorskiego

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Organizator i pomysłodawca: Agencja Link PR                             www.abcbezpieczenstwa.pl


Warning: Illegal string offset 'echo' in /home/wlhost/ftp/www/linkpr/linkpr.pl/wp-content/themes/hybrid/library/extensions/custom-field-series.php on line 79

Biuro Prasowe


Moto Safety Day